Deel

Bemesting

Organischestoflevering van groenbemesters afhankelijk van zaaidatum

In nevenstaande tabel is af te lezen hoeveel effectief organische stof wordt aangevoerd door de verschillende groenbemesters. Deze hoeveelheid hangt af van het zaaitijdstip, hoe later je in het seizoen komt hoe minder de hoeveelheid zal zijn. Het advies is dan ook tijdig zaaien.

Aanvoer van effectieve organische stof door goed geslaagde groenbemesters (in kg/ha)
GroenbemesterZaaidatum
begin augustushalf augustusbegin septemberhalf september
Alexandrijnse klaver635505255125
Bladkool710580470180
Bladrammenas845660445175
Engels raaigras1060725555235
Facelia670570410120
Gele mosterd725570410180
Rode klaver720535265170
Serradella430335240180
Voederwikken725480240180
Winterrogge1000570430285

Gerelateerde artikelen

Ontvang de NutriNorm nieuwsbrief met actuele kennis over bemesting
Ontvang de NutriNorm nieuwsbrief met actuele kennis over bemesting
Ontvang de NutriNorm nieuwsbrief met actuele kennis over bemesting